Browser Cookies
This site uses cookies necessary to properly function. By closing this popup, clicking a link or continuing to browse otherwise, you agree to the use of cookies. View our policies.
This section is a global section that will be seen on all pages

2019 Divisional Competitions

 

The 2019 Eastern Divisional Competition will be hosted by the Mount Pearl-Paradise SC on January 12-13, 2019.

The 2019 Western Divisional Competition will be hosted by the Seaport Skaters SC on January 19-20, 2019.

The 2019 Labrador Divisional Competition will be hosted by the Snowflake SC on January 12-13, 2019.

Eastern Divisionals

Category Start Order Details Results
Novice Women Start Order

Short Details

Free Details

 

Results
Pre-Novice Women Start Order

Short Details

Free Details

Results.
Juvenile Women U12 Start Order Details Results
Juvenile Women U14 Start Order Details Results
Pre-Juvenile Pairs Start Order    
Pre-Juvenile WomenU11 Start Order Details Results
PreJuvenile Women U13 Start Order Details Results
GOLD Women Start Order Details Results
STAR 10 Women Start Order Details Results
STAR 9 Women Start Order Details Results
STAR 8 Women Start Order Details Results
STAR 7 Women Start Order Details Results
STAR 6 Men Start Order Details Results
STAR 6 Women Start Order Details Results
STAR 5 Boys U10 Start Order Details Results
STAR 5 Boys U13 Start Order Details Results
STAR 5 Girls U10 Start Order Details Results
STAR 5 Girls U13 Start Order Details Results
STAR 5 Girls 13&Over Start Order Details Results
STAR 4/5 Dance

Fiesta Tango

Willow Waltz

  Results
STAR 4 Boys U13 Start Order   Results
STAR 4 Girls U10 Start Order   Results
STAR 4 Girls U13 Start Order   Results
STAR 4 Girls 13&Over Start Order   Results
ADULT Masters Elite Start Order Details Results
Special Olympics Level 2 Start Order Details Results

 

Labrador Divisionals

Category Start Order Details Results
STAR 7 Women Start Order Details Results
STAR 6 Women Start Order Details Results
STAR 5 Girls 13&Over Start Order Details Results
STAR 4 Girls U10 Start Order   Results
STAR 4 Girls U13 Start Order   Results
STAR 4 Girls 13&Over Start Order   Results
STAR 3 Group 1 Start Order    
STAR 3 Group 2 Start Order    
STAR 3 Group 3 Start Order    
STAR 2 Group 1 Start Order    
STAR 2 Group 2 Start Order    
STAR 2 Group 3 Start Order    
STAR 2 Group 4 Start Order    
STAR 2/3 Dance

Canasta Tango

Baby Blues

   
STAR 1 Group 1 Start Order    
Silver Interpretive Women Start Order Details Results
Introductory Interpretive Start Order    
Special Olympics Level 2 Start Order    

 

Western Divisionals

Category Start Order Details Results
Pre-Novice Women Start Order Short Details Short SegmentResults
Juvenile Women U12 Start Order Details Results
Juvenile Women U14 Start Order Details Results
Pre-Juvenile Women U11 Start Order Details Results
Pre-Juvenile Women U13 Start Order Details Results
Gold Women Start Order    
STAR 10 Women Start Order    
STAR 9 Women Start Order Details Results
STAR 8 Women Start Order    
STAR 7 Women Start Order Details Results
STAR 6 Men Start Order Details Results
STAR 6 Women Start Order Details Results
STAR 5 Boys U10 Start Order Details  
STAR 5 Girls U10 Start Order Details Results
STAR 5 Girls U13 Start Order Details Results
STAR 5 Girls 13&Over Start Order Details Results
STAR 4 Girls U10 Start Order    
STAR 4 Girls U13 Start Order    
STAR 4 Girls 13&Over Start Order   Results
Adult Gold Women Start Order    
Special Olympics Level 2 Start Order    

 

Title Header Goes Here

Add custom content you'd like to be displayed throughout the whole site.

Register Today!